Haber

100 Milyon TL Kazanç: Talu Çiftinin Yurt Dışına Çıkışı Yasaklandı

‘Böyle Tipler Var’ kanalıyla sosyal medyada üne kavuşan fenomen Kıvanç Talu ve reklamcı eşi Beril Talu’nun yaklaşık 100 milyon lira kâr elde ettikten sonra Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi. Bu tartışmaların ardından Beril ve Kıvanç Talu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

100 milyon liralık dolandırıcılık iddialarıyla gündeme gelen Kıvanç Talu ve Beril Talu hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Talu çiftine seyahat yasağı getirildi.

Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu’nun 100 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Çiftin Portekiz’e kaçtığı iddia edilirken Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Üstündağ, Talu çiftinin 3 yaşındaki oğulları Noel’in pasaportunun gecikmesi üzerine vizesiz gidebilecekleri Gürcistan’a kaçtığını yazdı. .

Talu çifti tarafından dolandırıldıklarını söyleyenler, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek suç duyurusunda bulundu. Şikayetlerin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Talu çiftiyle ilgili adliyeye şikâyetler gelmeye devam ediyor.

Kıvanç Talu ve Beril Talu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcı, yurt dışına çıkış yasağı talep etti. Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği, Talu çiftinin yurt dışına çıkışının yasaklanmasına karar verdi.

haber-sindirgi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu