Yaşam

Edebiyatseverler Kedili Tekke’de Buluştu

Osmangazi Belediyesi’nin tarihi ve kültürel mirası yeniden ayağa kaldıracak en değerli projelerinden biri olan Kedili Tekke Millet Kıraathanesi’nde ‘Erguvan Kitap Okuma Günleri’ düzenlendi.

Muradiye Mahallesi’nde 16. yüzyılda Pir Ahmet tarafından yaptırılan ve sahiplerinin kedileri beslemesinden dolayı ‘Kediler Köşkü’ olarak anılan tarihi yapı, kısa sürede okuyucuların gözdesi oldu. Bilimin deneyimle harmanlandığı yerde; Çayın, kahvenin ve sohbetin anlam bulduğu merkezde son olarak şair-yazar Şifanur Özçelik Kapak tarafından ‘Erguvan Kitap Okuma Günleri’ düzenlendi. Bursalı edebiyatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği programa konuk olan Nilüfer Zontul Aktaş, ‘Lime Kavlamış Duvar’ adlı şiir kitabıyla ilgili röportaj verdi.

Çocukları ve gençleri doğru yönlendirmenin önemine vurgu yapan Aktaş, kitap okumanın insana neler kazandırdığını ve edebiyat dünyasına bakışını anlattı. Sohbet havasında geçen etkinliği şiirleriyle süsleyen şair ve yazar Nilüfer Zontul Aktaş, söyleşi sonunda katılımcıların kitaplarını imzalayarak Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a böylesine değerli bir programa ev sahipliği yaptığı için gönülden teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu