Yaşam

Bodrum Mahallesi Afet Gönüllüleri Yetişiyor

Bodrum Mahallesi Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG/AMEDER) tarafından Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen üçüncü ve dördüncü aşama eğitimleri tamamlandı.

Eğitimi tamamlayan 101 gönüllü yemin ederek MAG/AMEDER tarafından Bodrum’un tüm mahallelerinde oluşturulması planlanan Mahalle Afet Gönüllüleri’ne katıldı.

Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemin törenine katılan yeni gönüllüler, yangın, enkaz, afet psikolojisi, genel bina yapıları ve yıkım çeşitleri, ilk yardım, temel arama gibi 36 saatlik Acil Müdahale Eğitiminin ardından sertifikalarını almak için yemin ettiler. ve kurtarma yapıları.

Farklı yaş gruplarından yetişkinlerin katıldığı eğitimi başarıyla tamamlayan 101 gönüllünün yemin töreni ve sertifika töreni MAG/AMEDER Bodrum Temsilcisi Agah Oktay Ateş’in konuşmasıyla başladı.

Agah Oktay Ateş, Mahalle Afet Gönüllülüğü Projesi’nin önemini ve işleyişini gönüllülere anlatırken, Bodrum’un afetlere karşı oldukça riskli bir bölge olduğuna değindi.

Geçen yıl Bodrum’da kurulan ve Bodrum Belediyesi ile imzaladığı protokolle mahallelerde örgütlenmeye başlayan MAG/AMEDER gönüllülerinin sayısı 36 mahallede 150’ye ulaştı. Bodrum’da 56 mahalle bulunurken, MAG/AMEDER üyesi olmayan 20 mahallede daha örgütlenmek için gönüllü aranıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bulancak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu