Teknoloji

Bir Zamanlar Vampir Olduğu Sanılan Yere Kilitli Küçük Bir Çocuğun Kalıntıları Bulundu

Avrupa’daki “vampir mezarlarının” ilk izleri 14. yüzyıla kadar uzanırken, 17. yüzyıldan itibaren yeni keşifler yapılmaya devam ediyor. 2022’de Polonya’nın Pién köyü yakınlarında, 17. yüzyılda boğazında orak, ayağında kilit olan bir kadınaEn yeni ve trend olanların kalıntıları ortadaydı.

Geçtiğimiz günlerde bilim insanları aynı bölgede başka bir “vampir” kalıntısına rastladılar. Bu kalıntı 5-7 yaş arası bir çocuk ye ait. Oğlan yüz üstü gömüldü, tıpkı hanımefendi gibi ayaklarından yere asma kilitlendi.

‘Vampir çocuk’un kalıntıları keşfedildi:

Ayaktaki kilidin anlamı nedir?

O zamanlar, Pién köyünün sakinleri ayaklarına asma kilit takmanın ölüleri Dünya’ya geri getirmenin bir yolu olduğuna inanıyorlardı. geri dönmesini engellemek için O inandı. Kilitler vampir olduğuna inanılan kişilerin ayaklarına takılıp yere kilitlendi.

Bir kişinin neden “vampir” olduğuna inanılıyordu?

Bilim adamları bu soruya net bir cevap veremezler. Ancak mevcut teorilere göre o dönemin insanları olağan dışı davranışlar veya açıklanamayan bir hastalığı olan insanlarKendisinin bir vampir olduğuna inanıyordu.

Bu çocukla birlikte 30 kişinin daha kalıntıları bulundu:

Bu küçük çocuğa ek olarak, bilim adamları aynı bölgede 30 farklı ‘vampir’ kalıntısı buldular. Bu yıkıntıların ortasında 6 aylık hamile olan ve karnındaki bebeğiyle birlikte gömülen kadında yer aldı.

haberbornova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu