Haber

Başkan Deveci: “Yaralar iyileşene kadar dayanışmaya devam”

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, deprem bölgesinden Atakum’a 4 binden fazla ailenin geldiğini belirterek, “Bu yara iyileşene kadar insanların ihtiyaçlarını karşılamaya ve dayanışmaya devam edelim” dedi.

Kahramanmaraş’ta tüm ülkeyi derinden sarsan iki büyük depremin ardından depremzede aileleri dayanışmasıyla tüm ülkeye örnek olan Atakum’a gelmeye devam ediyor. Atakum’da 4 bini aşkın ailenin evlere ve yurtlara yerleştirildiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, kentteki depremzedelerin ihtiyaçları için dayanışmanın sürdüğünü söyledi. Başkan Deveci, tüm Samsunluları Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi (PAYMER) ve AtaMarket Gıda Bankası’na destek olmaya davet etti.

“İhtiyaç listesi günlük olarak yayınlanıyor”

Atakum Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı Kardeş Konut Projesi hakkında bilgi veren Önder Deveci, “Atakum’da evi olan vatandaşlar evlerini depremzedelere açmak için bize başvuruyor. Kira ile ilgili kısımlarını çözmeye çalışıyoruz. Ev sahipleri ile abonelikler var. Protokol imzalıyoruz. Ardından ailenin diğer ihtiyaçlarının takibini yapıyoruz. “Bazı müteahhitlerin satmadığı veya satmayacağı boş evleri var. Mobilyaya büyük ihtiyaç var. Biri çekyat getiriyor, biri yatak getiriyor. Şu ana kadar bloke olmadığımız açık ama bu sayı artarsa ​​sorun yaşayacağımız da açık. Bu vesileyle Samsun halkına bir davet daha yapayım. Bu yara bir anda iyileşmeyecek. Bu nedenle dayanışma ve yardımlaşma anlayışımızı ertelemeyelim. Bu yara iyileşene kadar insanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edelim. Sakarya’da iki çift çorabı olan bir kişinin askere göndermesiyle bu ülke kuruldu. O kadar zor koşullarda değiliz ama o anlayışa ihtiyacımız var. 250 civarında depremzedelerin ihtiyaçları için çağrı geliyor. Sosyal medya hesaplarımızda her gün hem deprem bölgesi hem de Atakum’a gelen depremzedeler için ihtiyaç listesi yayınlıyoruz. Vatandaşlarımız takviyelerini AtaMarket Gıda Bankası ve PAYMER’e teslim edebilirler.” – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu